Thursday, June 13, 2024
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

My County Link All-Darke County Girls Basketball Team

Rylee Sagester

Player of the Year | Rylee Sagester – Tri-Village

Torie Richards

Defensive Player of the Year | Torie Richards – Tri-Village

Coach Brad Gray

Coach of the Year | Brad Gray – Tri-Village

My County Link All-Darke County Boys Basketball Team

Connor Stonebraker

Player of the Year | Connor Stonebraker – Versailles

Dalton Delong

Defensive Player of the Year | Dalton Delong – Tri-Village

Coach Josh Sagester

Coach of the Year | Josh Sagester – Tri-Village

First Team

Girls

Rylee Sagester

Rylee Sagester – Tri-Village | WOAC Player of the Year, District 9 Player of the Year, All-Southwest District Player of the Year, First runner-up Ohio Ms. Basketball.

Morgan Hunt

Morgan Hunt – Tri-Village | WOAC All-Conference First Team, All-Southwest Ohio First Team, member of the Tri-Village Lady Patriots State Championship team.

Torie Richards

Torie Richards – Tri-Village | WOAC All-Conference First Team, All-Southwest Ohio First Team, member of the Tri-Village Lady Patriots State Championship team.

Taylee Woodbury

Taylee Woodbury – Mississinawa Valley | WOAC All-Conference First Team

Alexis Gibbons

Alexis Gibbons – Arcanum | WOAC All-Conference Second Team

Skylar Fletcher

Skylar Fletcher – Greenville | Miami Valley League (MVL) All-Conference First Team

Jenna Dirksen

Jenna Dirksen – Versailles | All-Midwest Athletic Conference (MAC) First Team, All-Southwest District Second Team, District 9 Team

Taylor Wagner

Taylor Wagner – Versailles | All-Midwest Athletic Conference (MAC) First Team, All-Southwest District
Honorable Mention, District 9 Team

Coach Brad Gray led Tri-Village to Tri-Village Lady Patriots first ever undefeated season, 30-0. His is team finished No. 1 in the final AP DIV rankings and went on the win the State
Championship. WOAC Coach of the Year, DIV All-Southwest Ohio Coach of the Year.

First Team

Boys

Connor Stonebraker

Connor Stonebraker – Versailles | All-Midwest Athletic Conference (MAC) First Team (2022 & 2023), District 9 DIII Player of the Year, All-Southwest District DIII First Team, District 9 Representative to play in North South Game on April 28.

Wilson Suggs

Wilson Suggs – Tri-Village | WOAC All-Conference First Team, All-Southwest District First Team

Justin Finkbine

Justin Finkbine – Tri-Village | WOAC All-Conference First Team, All-Southwest District Second Team

Garrett Stammen

Garrett Stammen – Ansonia | WOAC All-Conference First Team, All-Southwest District Honorable Mention

Owen Canan

Owen Canan – Bradford | WOAC All-Conference First Team, All-Southwest District Special Mention

Nick Sharritts

Nick Sharritts – Arcanum | WOAC All-Conference First Team

Jarrod Demange

Jarrod Demange – Greenville | MVL Honorable Mention

Matt Pisano

Matt Pisano – Mississinawa Valley

Coach Josh Sagester | Led Tri-Village to a 21-6 record and District Championship

Second Team Girls

Bailey Schmit – Ansonia

Brooke Anderson – Arcanum

Adalynn Hines – Franklin Monroe

Minaxi Pandey – Greenville

Mackenzea Townsend – Mississinawa Valley

Brenna Price – Mississinawa Valley

Kynnedi Hager – Tri-Village

Allison Schwartz – Versailles

Honorable Mention Girls

Brenna Schmit – Ansonia

Kaitlyn Toy – Arcanum

Isabella Hamilton – Bradford

Jaliyah Nichols – Franklin Monroe

Megan Lind – Greenville

Syenna Purdin – Mississinawa Valley

Bella Black – Tri-Village

Katy Litten – Versailles

Second Team Boys

Ian Schmitmeyer – Ansonia

Regan Christ – Arcanum

Hudson Hill – Bradford

Gage Wackler – Franklin Monroe

Haiden Livingston – Greenville

Drew Anguiano – Mississinawa

Dalton DeLong – Tri-Village

Jace Watren – Versailles

Honorable Mention Boys

Ethan Reichert – Ansonia

Bryson Sharp – Arcanum

Landon Wills – Bradford

Blake Addis – Franklin Monroe

Drew Hamilton – Greenville

Drew Anguiano – Troy Woodbury

Trey Sagester – Tri-Village

AJ Griesdorn – Versailles

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img